Księga odkrywców Lego Mindstorms NXT 2.0

Opublikowano

ksodlegoMind"Księga odkrywców Lego Mindstorms NXT 2.0"

Autor Laurens Valk      Wydawnictwo Helion

 

 

Z tą książką poznacie podstawy tworzenia konstrukcji Lego Mindstorms. Książka zawiera wiele instrukcji opisujących krok po kroku tworzenie złożonych urządzeń, które się poruszają, używają czujników i korzystają zarówno z prostych jak i zaawansowanych technik programowania. W poszczególnych częściach książki autor przedstawia elementy zestawu robotycznego NXT 2.0 oraz techniki programowania zestawu.
W części pierwszej poznajemy poszczególne elementy. Opisana jest tu budowa pierwszego prostego robota, sposób połączenia sterownika z serwomechanizmami oraz program sterujący ruchem robota. W drugiej części autor prowadzi nas do budowy robota z czujnikami: objaśnia działanie poszczególnych czujników oraz sposób ich oprogramowania. W części trzeciej uczy nas pisania zaawansowanych programów a w czwartej przedstawia projekt zaawansowanego robota.
Książka na pewno warta jest polecenia. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, z tą książką poznasz podstawy tworzenia konstrukcji. Jeżeli masz już pewne doświadczenie, szybko rozwiniesz swoje umiejętności programistyczne. To prawdziwa gratka dla konstruktorów w każdym wieku, niezależnie od tego, czy masz kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Helion: Ksiega odkrywców Lego Mindstorms

A tu ciekawostka - strona autora - http://www.discovery.laurensvalk.com/

 

2019 - ATM. Joomla 3 Templates